| KurtCobainIsMyIdol a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep. Ieri am mancat normal, iar pe la vreo 4 dupa-amiaza am baut niste suc Tymbark de mere. Dupa vreo jumatate de ora a inceput sa mi se faca rau, aveam o stare de greata, a inceput sa ma doara ingrozitor capul si aveam ameteli. Am sarit peste cina, ca nici pofta de mancare nu aveam. Si m-am dus sa ma culc crezand ca astazi dimineata imi va fi mai bine.

Din pacate n-a fost asa. Aveam aceeasi durere de cap, asa ca am luat o pastila si mi-a trecut. Mentionez ca vreau sa slabesc si mananc intre 500 si 700 de calorii. Dar azi mi-a fost pofta si am mancat niste ciocolata. Doamne, simt ca mor. A revenit aceeasi greata. Am incercat sa "dau afara", dar n-am putut.

Oare are legatura ca n-am mai mancat demult ceva dulce si organismul meu s-a invatat doar cu 500 de calorii?

Mamei nici nu pot sa-i spun, ca sare pe mine spunandu-mi ca o sa ajung o anorexica daca continui asa.

2 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Asta nu e un mod de a slabi, mergi la un medic macar cel de familie si iti va spune ce sa mananci.
dieta de pe net nu e o buna solutie
sanatatea e pe primul plan
probabil ai ramas fara anumite vitamine si ti s-a facut rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Uite nu e chiar ok sa mananci dulciuri pe stomacul gol. Adica cred ca ciocolata aia ti-a provocat greata dimineata... in legatura cu durerea de cap vorbeste cu mama sau mai stiu... mergi la un doctor