| Adrian1555 a întrebat:

Saut TPU am nevoie de o parere
De azi intru la regim
Am asa dimineata in jur de 9-11 u sau inainte de sala sa mananc cereale cu lapte
Dupa sala sa mananc 3 snitele
Dupa la fiecare 2 ore daca simt nevoia o banana ( nu o sa mananv la fiecare 2 ore doar daca simt nevoia) si seara la 18 ultima masa gen ciorba, mancare de cartofi, ardei umplut si daca mai simt nevoia cate o banana asa ca sa pot sa dorm daca e foamea mare
Fara sucuri si ceva banda la sala
Ce parere aveti e bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ok. regimul. Daca vei simti ceva ameteli in primele cateva zile e ceva firesc.Insa daca vezi ca la o saptamana sau doua ti se tulbura vederea si iti apar asa, niste stelute atunci probabil e anemie.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Dimineata eu de obicei nu mananc nimic pentru ca ma trezesc pe la 12, atunci mananc carne, cartofi prajiti, oua fierte in general ceva cu multe proteine, dar toate astea inainte cu doua ore de a pleca la sala ( te sfatuiesc sa nu mananci inainte de sala pentru ca ti se poate face rau, asta am.patit si eu), si inainte cu vreo 30 minute mananc o banana sau o ciocolata mica pentru energie. Dupa sala mananc tot ce se poate si-mi face mama