| anonim_4396 a întrebat:

Schizofrenicii visează și dacă da ce vise au?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Schizofrenicii visează tot timpul, in special cand nu-si iau pastilele si atunci vor sa omoare oamenii, sa se spanzure, sa faca rau tuturor, fiindca creierul lor este foarte afectat.

| Violleta2022 a răspuns:

Cunsoc un caz real, cu o familie de romani, avand un fiu schitofrenic care si-a omorat tatal cu un cutit infipt in inima, dupa care i-a taiat capul si l-a pus pe garaj.
A plecat apoi la servici la mamica-sa, cu intentia sa o omoare si pe ea dar femeia stia ca-i periculos si nu a vrut sa iasa afara.
A fost prins chiar a doua zi dupa ce si-a ucis tatal, dus la ospiciu (de nebuni) si acolo i s-a facut tratament serios.
Dupa 1 saptamana, cand si-a mai revenit, nu stia ce a facut, nici ca si-a omorat tatal si nici ca avea in intentie sa-si omoare si mama.

Un sfat sanatos: stati departe de schitofrenici, fiindca nu-s normali la cap si sunt extrem de periculosi!

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru TornadoIDS):

Asta nu stie nimeni.

| gabicoo a răspuns:

Sunt asemănătoare cu visele tale dragă LisaJulie!

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

Eu zic sa îți ștergi contul!

| gabicoo a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai bine ți le ștergi tu pe amândouă.

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

Nu mersi! happy