| anonim_4396 a întrebat:

Am citit mai demult intr-o carte de vise ca atunci cand visezi o persoana si acea persoana te viseaza! Voi ce credeti?
Fundalove struck

Răspuns Câştigător
| InViataReala a răspuns:

Ca aceea persoana te iubeste mult.

12 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

O singura data mi s-a intimplat ceva bizar in legatura cu visele, la o teza de istorie intr-a 7-a sau a -8-a,am visat ca invatam istoria Italiei si am scris-o cu de-amanuntul fara ca ceilanti sa-si poata explica cum de am avut rabdare sa invat atita.Rezultatul a fost o nota 10 si deceptia totala la credintele celorlanti ca profesoara, fiindu-mi vecina, mi-a spus subiectul inainte.

| mihaelabr a răspuns:

Nu prea cred ca si persoana respectiva te viseaza...dar uite ceva ciudat : aseara am visat pe cineva ( desi nu-l mai vazusem cred ca de mai mult de 6-7 luni ) si azi, culmea, l-am vazut! A fost foarte ciudat, m-am gandit imediat la faptul ca eu il visasem cu doar cateva ore inainte laughing

| shadovv a răspuns:

Nu!

| Liviucu a răspuns:

Cand tu visezi o persoana, se intampla pentru ca zilnic te gandesti doar la ea (probabil esti indragostita). Dar asta nu inseamna ca si invers el te viseaza sau se gandeste de nebun la tine zilnic. Depinde de baiat, de persoana. Oricum ar fi, legatura dintre doua vise intre doua persoane e doar o pura copilarie la fel cum sunt si horoscoapele si toate supersitiile de rahat.
Succes!

| xcristix a răspuns:

Pai daca tu vizezi o vedeta, te vizaeaza si ea pe tine? de ce nu gandesti logic

| NoShit a răspuns:

Când eram mică l-am visat pe Isus. Asta înseamnă că şi el mă visa? Hai, nu te mai hrăni cu vise că-s şanse mari să dai în paranoia.

Răspuns utilizator avertizat
| ThePoet a răspuns:

Carte de vise pe dracu. Chestia e cam asa: o persoana pe care o visezi ar putea la o adica sa se gandeasca mult la tine si astfel sa se creeze o conexiune indirecta intre voi, dar destul de rar. In rest nu exista asa ceva.

| badboy18 a răspuns:

Nu e adevarat ce ai citit. Visele nu sunt un factor dupa care ar trebui sa ne ghidam in viata. SA nu mai crezi in vise.

| InViataReala a răspuns:

Scz am citit intrebarea gresit!
Nu e adevarat!

| 1DPinkpOint a răspuns:

laughing de fiecare data cand ma trezeam dimineata imi aminteam asta.dar e o probabilitate foarte mica[,] ca acest lucru sa fie adevarat, nu e un fapt dovedit insa e o scuza buna sa iti trimiti copii la culcare sa vada pe cine viseaza! laughing:*