| pactcudiavolita a întrebat:

Scolioza un impediment in meseria da stewardesa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Banuiesc ca da, din punct de vedere estetic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, vei avea probleme cu aceasta meserie. Totusi daca iti rezolvi problema de sanatate cum trebuie cred ca nu este un impediment chiar asa de mare. Preferabil sa pui intrebarea asta chiar unui medic specialist si-ti va putea spune exact ce vrei sa afli!

| pactcudiavolita explică (pentru anonim_4396):

Pai momentan nu prea mai am ce face ..in septembrie voi face 18 ani. operatia nu e recomandata, dar e putin vizibila ..probabil daca m-as mai ingrasa putin nu s-ar mai observa asa tare.

| DeliaCute a răspuns:

Nu.Funda?

| Cristi94de a răspuns:

Scolioza este un impediment al vietii, nu doar ca sa devii stewardesa. Acuma depinde daca ai dureri mari de la ea. De ex si eu am scolioza si nu pot sa stau de nebun zeci de ore in picioare, sau foarte mult aplecat, deoarece am dureri de spate.

| pactcudiavolita explică (pentru Cristi94de):

Eu nu am dureri deloc momentan. pot sa rezist destul de mult in picioare, chiar si pe tocuri fara sa am dureri

| Cristi94de a răspuns (pentru pactcudiavolita):

Pai atunci inseamna ca ii bine, dar asta nu trebuie sa se opreasca aici. Poti sa iti faci o operatie, exercitii, corsete s.a.m.d. Nu poti sa o lasi de pe o zi pe alta, odata si`o data trebuie sa te ocupi si de aceasta problema, deoarece acuma nu te deranjeaza, dar pe viitor o sa o faca. Iti spun din propria experienta happy. Ai grija

| pactcudiavolita explică (pentru Cristi94de):

Am purtat un corset din clasa a6-a pana acum, cand sunt a11-a. doar ca in ultima vreme l-am purtat doar noaptea. nu prea se mai poate face nimic acum. Si nu e destul de accentuata incat sa fac operatie.

| cryssu25 a răspuns:

Nu cred