| xAncuta a întrebat:

Ce parere aveti despre meseria de steward/stewardesa? big grin

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Interesanta, bine platita (cred), calatoresti mult... prericulos, nu ai timp de familie

| andrei1237 a răspuns:

O meserie extrem de buna si de banoasa.Dar tu ce parere ai?

| xAncuta explică (pentru andrei1237):

Eu cred ca e una dintre cele mai bune meserii inventate laughing. Sper sa reusesc sa o practic intr-o zi happy Toata lumea zice ca e o meserie periculoasa dar statisticile arata ca mai multi oameni mor in accidente rutiere decat in accidente aviatice. Asa ca... big grin

| Kriss96 a răspuns:

Este riscanta in primul rand. Cand pleci intr-un zbor nu sti sigur daca te mai intorci sau nu. Si iti ocupa cam tot timpul, deci e destul de greu sa te dedici persoanelor iubite. Daramite sa-ti intemeiezi o familie.
Pe de alta parte e o slujba foarte bine platita si calatoresti in locuri frumoase.

| paulpetrolistu a răspuns:

E o meserie in care calatoresti pe degaeaba si mai si primesti bani pe deasupra! dar fiecare meserie cu riscurile ei!

| xAncuta explică (pentru paulpetrolistu):

Nu primesti bani degeaba. Stewardesele trebuie sa stea la indemana pasagerilor tot timpul zborului.;-)

| Florinaa123 a răspuns:

Este o meserie suuuuuper frumoasa si banoasa as putea spune. Se merita sa o faci.

| Bog312 a răspuns:

E si asta o meserie.E foarte buna daca nu ai un alt loc de munca.

| evelinadiana a răspuns:

Buna. Nu este meserie nici rea dar nici super de ce? deoarece te platesc bine dar are si riscuri 80% de a muri deci eu zic ca e ok dar periculoasa si pe deasupra nu prea stai cu familia si cu cei dragi sad

| SoryuAsukaLangay a răspuns:

Mi se pare o meserie bine platita si cu multe avantaje!