| anonim_4396 a întrebat:

Scurgerile maronii de la ce provin in conditiile in care am avut menstruatie normala? Poate fi o sarcina? Ultimul contact sexual a fost luni, iar menstruatia s-a terminat cam pe 29 iunie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Dianaㄨ a răspuns:

Scurgerile maronii pot fi normale, uneori.
Insarcinata? Daca nu te-ai protejat, ori prezervativul s-a rupt, se poate. Ca sa fii mai sigura fa un test de sarcina.
Aceste scurgeri mai pot fi si din cauza unei candidoze, asa ca, daca nu trec, consulta medicul.
Ai mare grija de tine, si mai poti intreba si aici: http://educatiasexuala.ucoz.ro/

O zi buna!