| ionik_1763 a întrebat:

Se apropie scoala si am o problema.imi e foame tot timpul(nu radeti)
Mananc si ma gandesc ca daca imi va fi foame se va manifesta stomacul si vor rade toti de mine... da stiu ca nu trebuie sa ma gandesc la asta ca de aceea dar nu pot asa ca...alta parere?
>Multumescbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gwen4u5 a răspuns:

Si eu am cam aceeasi problemalaughing Cel mai frumos este ca in general la scoala nu se aud ghioraiturile din stomac, cel putin la mine nu se auzeau, si mereu imi intrebam colegul de banca daca audelaughing. Stai calma, i-ati covrigei sau ceva de rontait, sa ai ceva in stomac mai tot timpul, nu-ti fa probleme.(mai urat e cand esti doar cu una sau doua persoane, atunci se aude mai bine)

5 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Buna! Fa un efort si trezeste-te mai devreme, astfel incat sa ai timp sa iei un mic dejun consistent inainte de a pleca la scoala, apoi mai mananca ceva in pauza, de preferat un sandwich. Nu trebuie sa te mai gandesti "Ce se va intampla daca?", in fond si colegii tai sunt oameni si oricui i se mai intampla din cand in cand. Succes la scoala! big grin

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Daca ai in jur de 11-17 ani e normal esti in crestere

| MeetTheMonster a răspuns:

In loc sa manci bea apa, ia apa multa cu tine, sau manca multe pere inainte sa pleci la scoala

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Ia'ti bani de acasa si cumpara'ti de la magazin.sau ia; ti pachet de acasa.

| Anonim!!!:D a răspuns:

Si eu am avut o problema asemanatoare big grin
Am observat ca daca nu ma gandesc la mancare tot timpul nu se mai manifesta stomacul tongue
Dar poti incerca si sa bei multa apa happy

Sper ca am fost de ajutor :*