| Vögeln a întrebat:

Buna! Știu ca multa lume întreabă, dar totuși vreau sa întreb și eu: Cum as putea sa slăbesc? Mănânc destul de putin: dimineața mănânc max. 2 felii de pâine cu gem și unt, la amiaza mănânc ce apuc dar sa fie și uscățel: grisine, biscuiți, ceva lapte (încă primesc de la scoală și nu ma pot abține =p~) și seara încerc sa nu mănânc deloc...
Dar chestia asta merge pana la un moment dat, cam după o săptămâna 2, 3 max. când mi-e foarte foame. ce sa fac?
As vrea sa mănânc ceva la scoală... de mâncat nu pot sa nu mănânc deloc (ma da de gol stomacul în timpul orei și. e >rusinik!:")
Știți cam ce ar trebui sa mănânc? ceva care sa tina de foame. Voi ce cumpărați? (înafara de fast food sau sneksuri)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Sărut mînuțele pentru a slăbi într un mod echilibrat ai nevoie de sfatul unui nutriționist, eu am încercat cu ceai depurativ, am slăbit ceva kg, dar asta era în 2001, dar după ce nu am m ai băut și m am apucat de mîncat m am îngrășat m ai mult ca înainte. Deci treaba este simplă, trebuie să slăbești sub îndrumsarea medicului, dar să te și menții.

| MeMonaIoana a răspuns:

Incearca sa reduci painea si poti face asa: de dimineataa mananci oua fierte, ceai, 2 pahar lapte cu un biscuite, cereale integrale cu lapte da slab, sau un iaurt slab. la pranz esti la scoala si asta e o problema dar daca ai putea incearca sa iti iei la tine ceva sa mananci cum ar fi piept de pui la gratar sau mere sau o salata incearca mai multe chesti naturale nu-s snaksuri ca alea nu sunt bune. seara mananca cat mai putin o salata sau manacuri usoare.
poti avea snaksuri intre mese da si alea trebuie sa fie chesti fara grasimi cum ai zis si tu grisine biscuiti lapte.

apropo mananca intotdeauna de dimineata e cea mai mportanta masa si tot ce contine fibre tine de foamne(legume in general, cereale). FUNDA?:X

| TheUnknown a răspuns:

Shaorma is the sollution!

| lemon99 a răspuns:

Nu trebuie sa mananci paine, sa faci sport sa ai un program pentru ceea ce mananci iar daca ti.e foame poti inlocui mesele grele cu niste fructe, si eu am aceiasi problema"VREAU SA SLABESC!"♥succes!