| RAY a întrebat:

Se mai confrunta cineva cu spondiloza cervicală?

Fără răspunsuri aiurea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PrettyWoman98 a răspuns:

Picioarele nu ma dor in schimb ma dor umerii si am amețeli si dureri de cap... Sa faceți radiografie mai apoi sa mergeti la medicul se familie sa vedeti ce va spune. Poate va mai trimite la reomatologie daca este grav...

18 răspunsuri:
| eugenl a răspuns:

Da, mama, si nu e raspuns aiurea.

| RAY explică (pentru eugenl):

O poti intreba cum a descoperit boala asta? ce analiza a facut?

| eugenl a răspuns (pentru RAY):

A facut analize pentru osteoporoza si a descoperit ca are si aceasta boala si oricartroza.

| RAY explică (pentru eugenl):

Cand merge pe jos simte pierderea echilibrului? ameteli? simte dureri in piept si in spate?

| eugenl a răspuns (pentru RAY):

Are de toate si multe in plus de asta nu prea poate sa mearga des, distante lungi.

| RAY explică (pentru eugenl):

Dar durere cand merge pe jos are? o durere in gamba si os?

| eugenl a răspuns (pentru RAY):

Ce treaba are spondiloza cervicala cu gamba? Stiu de la ea ca e intepenirea gatului si faptul ca trebuie sa se intoarca cu tot corpul.
Asta e de fapt spondiloza cervicala, cel putin in cazul mamei. Iar senzatia de ameteala in cazul ei nu este data de spondiloza ci de ceva mai grav, una din urechi.

| RAY explică:

Raspunsuri in scarba, pacat, TPU asta inseamna oare

| RAY explică (pentru PrettyWoman98):

Ai impresia ca nu am citit deja? Raspundeti asa din plictiseala sau pentru puncte, in rest zero implicare, puteai sa scrii cv nu sa dai copy paste aiurea ca aia pot si eu sa fac

| PrettyWoman98 a răspuns (pentru RAY):

Ai dreptate mai bine nu iti răspundeam de loc. Pentru ca nu meriți nici 1 secunda din timpul meu. Se pare ca ești o persoana frustrata?

| RAY explică (pentru PrettyWoman98):

Mam enervat pentru ca nu ma luati in serios, nu am nevoie de copy paste, raspunsuri din scarba, experiente personale atat

| PrettyWoman98 a răspuns (pentru RAY):

Ti-am spus ca am si eu desi am doar 21 ani, multumita statului la birou.Este recomandat sa se duca la un masaj sau sa faca fizioterapie... daca nu va ajuta, atunci sa se duca la un cabinet de reomatologie si va primi ori injectie ori medicamente.Sanatate.

| RAY explică (pentru PrettyWoman98):

Am mai multe intrebari, in timpul mersului in primele 5 minute tw doare piciorul? Ameteli, pierderea echibrului ai? Sa fac radiografie sau rmn sau compuiterizat?

| RAY explică (pentru PrettyWoman98):

Asa am sa fac, sanatate

| PrettyWoman98 a răspuns (pentru RAY):

Mulțumesc, la fel?

| RAY explică (pentru PrettyWoman98):

Este trist din tinerete sa avem asa ceva

| PrettyWoman98 a răspuns (pentru RAY):

Picioarele nu ma dor in schimb ma dor umerii si am amețeli si dureri de cap... Sa faceți radiografie mai apoi sa mergeti la medicul se familie sa vedeti ce va spune. Poate va mai trimite la reomatologie daca este grav...