| anonim_4396 a întrebat:

Salut, spondiloza si spondilotita sunt acelasi lucru? Si sunt inapt pentru politie daca am spondiloza cervicala? Pe internet am vazut doar despre spondilotita

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Tot ce se termina in -oză este cronic (artroza, spondiloza, ciroza)
In -ită este acut ( spondilita, apendicita, bronsita, vaginitawinking ).

| 1234568807 a răspuns:

Salut, problemele medicale pentru care te respinge la politie trebuie discutate cu un medic specializat