| Dumitrascu_Valentina_1999 a întrebat:

Se mai poate face ceva pentru un om care este în moarte cerebrală și are creierul inundat și nu mai are nici un neuron bun? Exista o operație pentru cazul ăsta? Are șanse sa trăiască?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sanse sa traiasca sunt, dar probabil intr o stare vegetativa. Operatii pentru asa ceva inca nu exista

| Dumitrascu_Valentina_1999 explică (pentru suntserios):

Mulțumesc! Acum am o speranță!

| Donsavas a răspuns:

Ai scris ca este in moarte cerebrala,deci sanse(teoretic)nu mai sunt.
Asta decide soarta, Mama natura sau Dumnezeu, nu noi. Creierul si tot organismul se reface de obicei singur, mai ales in coma, daca chiar mai traieste.