| Dragos636 a întrebat:

Daca cineva este in moarte cerebrala exista sanse sa se trezeasca? Sau va muri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HighByTheBeach a răspuns:

Pai practic nu prea mai sunt sanse. Nu vreau sa fiu rea sau ceva de genul. Multi oameni confunda coma cu moartea cerebrala. Odata ce hmm. creierul moare el nu mai ''invie''. Ramane mort. Probabil traieste doar pentru ca e conectat la aparate.
Apropo... imi pare nespus de rau pentru cel care a suferit o moarte cerebrala. sad

2 răspunsuri:
| BudX a răspuns:

Dupa parerea mea nu mai cred ca mai exista sanse sa traiasca pentru ca in moarte cereblara persoana in cauza este tinuta doar de aparaturile din spital.