| anonim_4396 a întrebat:

Se poate acorda concediu medical de la medicul psihiatru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mefist0 a răspuns:

Da.
Concediul medical se elibereaza de catre medicul de familie sau de catre orice medic specialist, dar ai nevoie de adeverinta de salariat de la locul de munca.

| anonim_4396 explică (pentru Mefist0):

Ok,mersi!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca te dovedeste ca ai probleme grave la mansarda, da.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate acorda.

| Necuvântător a răspuns:

Decât pe viață.