| anonim_4396 a întrebat:

Se poate face epilare definitiva la penis? Și dacă da plusurile alea afectează cu ceva funcționarea penisului în viitor? Îmi creste par de la baza pana sus în vârful penisului și nu găsesc alta soluție. Oare doamnele acelea accepta o astfel de epilare în zona aceea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Depinde de salon. Unele accepta numai femei altele accepta si barbati. Ca efecte negative nu stiu ce ar putea sa apara, o iritatie a pielii in cel mai rau caz.

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Du-te si te epileaza cu IPL. Daca iti e rusine i-ati acasa un aparat, dar vezi ca e cam 2000 RON. Nu exista epilare definitiva, la un moment dat tot va creste parul, dar muuuult mai greu.

| anonim_4396 explică (pentru GdX):

Chiar deloc nu mi rușine. Ideea este dacă dânsele accepta sa facă epilare în zona aceea și sa nu am efecte secundare de la IPL având în vedere ca acolo este cea mai sensibila zona

| GdX a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde de salon. Unele accepta numai femei altele accepta si barbati. Ca efecte negative nu stiu ce ar putea sa apara, o iritatie a pielii in cel mai rau caz.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se face și la penis dacă se face la fofoloanca.
O sa îți crească un superpenis de la laser.

| Donsavas a răspuns:

Epurarea definitivă este doar cu laser. Cauta saloane pe internet!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma indoiesc ca ar accepta multe doamne dar mai bine rogi un domn sa faca asta, macar intelege stiuatia(sper)