| Hihiii a întrebat:

Se poate face sex cand esti la ciclu? De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Se poate face dar nu cand este mult, spre final cand e foarte putin, te speli bine inauntru si poti face, nu e dureros si se pare ca ajuta chiar, plus ca sanse sa ramani gravida sunt infime

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Se poate daca chiar vrei dar nu e recomandat, nu e igienic iar de infectii nu mai vorbesc

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Se poate face sex şi când eşti "pe ciclu", dar de ce să n-o faci în altă perioadă?

Ca să nu mai amintesc RISCUL de infecţii, aspectul dezagreabil, etc.

Toate cele bune.

| Oana92 a răspuns:

Se poate, dar nu e indicat.

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Intrebarea fireasca ar fi "De ce nu?"
Desigur ca se poate face.
Cu multa grija, si daca inveti sa treci peste efectele vizuale ale menstruatiei, sexul poate fi foarte placut.

| Schatzyyyyy a răspuns:

Se spune ca daca o faci cand esti pe ciclu nu ramai gravida! fiecare face, ce vrea cu, corpul sau! Dar nu prea ar fi ok daca ai face!

| Azµre a răspuns (pentru Schatzyyyyy):

Rămâi lejer gravidă și pe ciclu.

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru Azµre):

Stiu o fata care a facut a lasat in ea, dar nu a ramas! Dar poate fi si astatongue

| numele2 a răspuns:

Nu e indicat sa faci, pentru ca poate fi dureros si nu cred ca ai vrea sa va umpleti de sange.

| AdytzuDaniel a răspuns:

HAHAHA dinpotriva se pote face si este chair indicat.Deoarece pe ciclu fata este mult mai excitata si vadevemlt mai depenenta de a face sex si asta va va uni mai multhappy:SI NU VA FI DURERS CIAR FOARTE PLACUT PENTRU AMAN 2!

| Hihiii explică (pentru AdytzuDaniel):

Dar cum poti face daca iti curge sange?

| Azµre a răspuns (pentru AdytzuDaniel):

Nu știu unde ai auzit prostia asta, da e adevărat femeia e mai excitată datorită producerii de hormoni în plus, dar nu e indicat deloc.
Pe ciclu femeia are mucoasa vaginală inflamată ceea ce o faci să fie mult mai sensibilă, o penetrare mai dură sau o neatenție din partea ambilor parteneri poate duce la probleme grave, infecții, fisuri ale peretelui vaginal și așa mai departe.

| caramela a răspuns (pentru AdytzuDaniel):

Daca ai vorbi si romaneste, poate am intelege si noi.

| AdytzuDaniel a răspuns:

A da si inca ceva sexul pe ciclu este cel mai bun remediu pentru a reduce durearea.Deci poti sa faci fara probleme BAFTA!

| AdytzuDaniel a răspuns:

Eu vo zic din experienta ..nu din ce scrie pe net sau mai stiu eu ce ca sunt sigur ca nici 1 dintre voi nu are habar si sunt numai copy past pe aici scuzatimi expresia sau daca vam jignit.acum luati raspunsul cum vreti voi eu vo spun din experienta si nu a durut-o nu nimic acum problema voastra daca vret sau nu.BAFTA!

| Hihiii explică:

Va multumesc pentru raspunsuri

| Gigs13 a răspuns:

Nu e prea bine pentru ca poate sa fie dureros (depinde de persoana) poate sa miroasa urat, si da, va puteti umple de sange si nu cred ca e prea sexy big grin