| Sevastre_Mariana_1960 a întrebat:

Se poate face spălături cursul tratamentului Canesten Gyn

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Alicezzz a răspuns:

Nu, nu se fac spalaturi vaginale cand folosesti Canesten si nici relatii intime pe timpul tratamentului. Citeste prospectul. Multa sanatate.

| Pinkvanilla9 a răspuns (pentru Alicezzz):

Sigur? Nu ai voie sa te speli in zona intimă când ești la tratament? De ce în prospect scrie că se aplica pe pielea curata (sau așa ceva)?

| Alicezzz a răspuns (pentru Pinkvanilla9):

laughing tu stii ce inseamna spalari vaginale sau vrei doar sa te afli intreaba?
Normal ca te speli in zona intima dar nu te speli in interior si nu folosesti tampoane de uz intern cat timp faci tratament cu Canesten gyn. Pricepi?

| Pinkvanilla9 a răspuns (pentru Alicezzz):

Mama ce te agiți!laughingEram doar nelămurită.In primul rand,nu am auzit de spalari vaginale, poate spălăturihappyIn al doilea rând, de ce nu esti in stare sa scrii corect? Revenind la întrebare bănuiesc că tratamentul era prescris de un ginecolog, acesta trebuia să zica ce e de facut, nu?

| Alicezzz a răspuns (pentru Pinkvanilla9):

Pe bune? laughing)
Te as intreba cati ani ai draga mea, dar tare imi este ca nici nu ti s-a uscat bine cerneala pe actul de identitate!
O seara buna!winking

| Pinkvanilla9 a răspuns (pentru Alicezzz):

Scuzați-ma că v-am jignit doamna ginecologlaughingCe importanță are câți ani am? O doamne! Poate ești doar cu un an mai mare decât mine și acum te crezi matură. Impresionant! Nici nu știu câți ani ai.Stai calma că am și buletin, dar asta nu înseamnă că trebuie să le știu pe toate mai ales din punct de vedere medical(nu am avut niciodată până acum probleme de tip ginecologic). Oricum diferența este că macar știu să scriu corect gramaticalwinkingApropo cerneala de la buletin era deja uscata când l-am primit.