| ionutzmystile a întrebat:

Se poate primi concediu medical fara cardul de sanatate?
Inca nu am depus aceea cerere pentru cardul de sanatate la casa de asigurari!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| teoooGT1993 a răspuns:

Nu!

| teoooGT1993 a răspuns:

Nu! Doar daca ai urgenta gen te ia salvarea si e ceva grav si ei considera ca iti trebuie medical.

| ionutzmystile explică:

Deci se poate am primit concediu medical si fara cardul de sanatate! Concediu mi sa acordat pe 5 zile.
Pana la urma am reusit sa depun si aceea cerere pentru cardul de sanatate si in maxim 6 luni il voi avea!