| Anonimul151 a întrebat:

Bună, am o întrebare referitoare la măselele de minte. Acum, aproximativ o oră am avut o durere destul de intensă la una dintre măsele. Tot atunci, am simțit că fac febră însă nu am știut dacă chiar am. După 15minute, durerea de măsea a încetat și nu mai m-a durut. Însă, temperatura începea să fie din ce în ce mai intensa și sa am frisoane.

Țin să precizez că am 16 ani (aproape 17) și măsele acestea aproape au iesit dar nu de tot.

Când mi-am luat temperatura aveam 38.5°C. Am băut medicament și deși mai am încă febră, mă simt ok. Am energie, nu pot spune că e chiar atât de grav. Doar cu febra care e puțin măricică...

Întrebarea e pot face febră de la aceste măsele? Sau de la ce altceva poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alexxxxxxxxxx a răspuns:

Da poți face febră ușoară până se opresc din creștere.