| comet a întrebat:

Se poate sa iti iasa analizele de sange negative si sa tebuiasca sa le faci iar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Da, e posibil, daca mostrele nu au fost manipulate corespunzator, sau daca procedura de analiza a fost facuta rau...
Dar de obicei persoanele care lucreaza in domeniu sunt profesioniste. happy Cazurile de acest gen sunt exceptionale.
Sper sa nu ai parte de asemenea probleme.

Cu stima,
Neo

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de analize.Da, se poate intampla si asta.Sa le repeti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles, daca e ceva "suspect" in analize nu strica sa le mai repeti, eventual la alt laborator

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde pentru ce anume le-ai făcut...

În general, dacă sunt negative, atunci sunt bune.
Eventual, se repetă la un anumit interval de timp ( pentru confirmare ).

Toate cele bune.

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Da, este posibil. Hematii distruse, centrifugare proasta, etc. Nici o analiza sangvina nu are procentaj de 100% si asta fiind unul din motivele pentru care analizele uzuale trebuiesc facute o data la 6 luni.

Sanatate!