Întrebare recomandată | Joker3134 a întrebat:

Sindromul hiv poate sa iasa la analizele de sânge după 2 saptamani? Dacă le faci de două ori?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Poti sa le faci si de sute de ori, pana nu trece fereastra serologica de 6 luni degeaba le faci

| Donsavas a răspuns:

Trebuie să treacă luni de zile pentru ca analizele sa fie concludente. Chiar si in timpul tratamentului anti-sida se urmează tratamentul.

| Donsavas a răspuns:

Trebuie să treacă luni de zile pentru ca analizele sa fie concludente. Chiar si in timpul tratamentului anti-sida se urmăresc analizele regulat.

| Lioana a răspuns:

Din cate stiu eu HIV-ul reiese din analize doar dupa 6 luni de la infectare.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Se repetă din 3 în 3 luni.

| Țoglă a răspuns:

Trebuie să treacă luni bune iar anlizele de sânge făcute de rutină nu sunt un criteriu concret asupra infectării. Sunt teste speciale pentru așa ceva.

| venividivici2017 a răspuns:

Dupa 6 luni.

| Davinna a răspuns:

HIV nu este un sindrom ci un virus care ataca sistemul imunitar.Cand virusul patrunde in organism se produc anticorpii anti-HIV si persoana devine Seropozitiva (adica purtator al virusului asta nu inseamna ca are direct SIDA).In general anticorpii apar la 6-12 saptamani de la infectare.

Răspuns utilizator avertizat
| Davinna a răspuns (pentru Joker3134):

Da, desigur!

| Anonim1124 a răspuns:

Ai facut sex cu o necunoscuta?