| anonim_4396 a întrebat:

Se poate un chist pe creier de 7x5x4 cm sa nu fie tumoare? Am o cunostinta care o sa mearga la Bucuresti pentru operatie. La tomograf i s-a zis ca ar fi de la un parazit chistu asta si ca n-ar fi tumoare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tumoare sau chist este aproape acelasi lucru. La randul ei tumoarea poate fi benigna sau maligna, pesemne cea a cunostintei tale este benigna, respectiv nu este cancer, atunci ar fi maligna.

| AndaDaniela a răspuns:

La aceste dimensiuni?! Nu cred ca.i chist...

| DaveMustaine a răspuns:

Este adevarat

| Sindiiii a răspuns:

Pai, un chist e o adunatura de sange, Sau ceva de genul. Da, e posibil