| alexxxxxxxxxx a întrebat:

referitor la intrebarea mea cu dureri de cap:am fost la spital si mi s-a facut o tomografie si medicii au spus ca am o tumoare la cap
nu pe creier
si duminica merg la Bucuresti sa fac o operatie
dar pana acum durerile erau aproape zilnice
si azi nu m-a durut deloc capul
voi credeti ca am scapat de tumoare?
oricum tot merg la Bucuresti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Breakingthehabittonight a răspuns:

straight face, nu e de gluma cu chestiile astea.
nu ai cum sa scapi de o tumoare de pe o zi pe alta; probabil e o chestie pshihologica - stii ce ai si ca urmeaza sa faci un hop mare cu operatia ..subconstientul evita durerea- zic si eu.
Si da, ORICUM trebuie sa mergi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca intr-adevar ai tumoare (cea ce nu-ti doresc), nu ai cum sa scapi de ea brusc si fara tratament/operatie. Stii cum e cu maseaua care nu te mai doare exact la usa dentistului. Asa si cu durerea ta. Mergi la Bucuresti. Acolo in spital ti se vor reface analizele si se va vedea daca este sau nu tumoare si daca trebuie operatie. Iti doresc multa sanatate.

| alexxxxxxxxxx explică (pentru anonim_4396):

Doctora a spus ca noi oamenii avem un lichid care circula prin cap si mie mi se opreste undeva intr-o basica
nu ma mai doare asa rau si nici asa des
am scapat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexxxxxxxxxx):

Nu. Trebuie sa rezolvi circulatia, sa nu se mai opreasca. Mergi la Bucuresti si ei iti spun daca trebuie operatie sau se poate rezolva mai usor doar cu medicamente.

| alexxxxxxxxxx explică:

Dar cum se face ca pana acum ma durea capul mereu si azi deloc?