| FOOLSmanXxl a întrebat:

Seară bună prieteni!
De jumătate de zi am stări de :
-greata
-frisoane si nu ma mai pot ridica
-durere de burtă si cap
Mi-a facut mama ceai de menta naturală proaspătă culeasă din grădina și un păhărel de lămâie!
Dar cand am băut paharul de lamaie stoarsa si fara apa, l-am vomitat tot!
Ce remedii aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Salut,
Din ce ai spus tu, pare a fi o infectie, suna la medicul de familie sa te duci sa iti faci o consultatie si daca nu poate, macar sa ii descrii starile pe care le ai si sa iti zica daca poti lua ceva sau sa te trimita undeva.
Paharul de lamaie l-ai vomitat pentru ca, mai ales daca nu ai mancat nimic cu cateva ore inainte, a iritat mucoasa stomacului si de aceea s-a intamplat asta. Este posibil sa ai doar o gastroenterita, dar ca sa fii sigur ca iti gasesti un tratament corect, contacteaza un medic ( cel de familie sau altul in cazul in care nu poti lua legatura cu cel de familie ).
Nu astepta sfaturi pentru sanatate de la niste straini.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suna medicul de familie sau 112 si vin medicii sa te consulte acasa, numai medicul stie ce ai, noi din păcate nu.