| anais13 a întrebat:

Secrețiile vaginale însoțit de sânge, in afara menstruației, ar trebui sa ma îngrijoreze? Menționez ca nu am niciun fel de durere/mâncărime și am făcut sex protejat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Orice sangerare vaginala indiferent de amploare ori intensitate, care se produce in afara zilelor aferente perioadei menstruale este considerata anormala si necesita a fi investigata ginecologic cat mai urgent. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu e normal, mergi la ginecolog.

| SkyPilot a răspuns:

Da, ar trebui. Ar trebui sa mergi la ginecolog cat mai repede.