| AvalohAlyn a întrebat:

Sedatif PC.
Ce părere aveți de acest medicament homeopatic Sedatif pc?
A incercat cineva?
Vă simțiți mai relaxați sau mai puțin emotivi de la el?
E pentru emotivitate crescuta și anxietate.
V-a ajutat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ajuta la probleme emotive dar nu vindeca, ajuta pe moment. Se pot lua și trei pe zi. Odată ce te îmbolnăvești de o tulburare psihica cronica nimic nu mai ajuta per total tulburarea respectiva, cu doar pentru perioada în care tu le iei. Într-o situație grea, ajuta un pic dacă și gândești pozitiv, ameliorează emoțiile pentru o perioada relativ foarte scurta. De exemplu : - daca vrei sa te vezi cu o fata ajuta un pic, dar nu în totalitate. Problemele emoționale trebuie controlate. Nu exista tratament miraculos pentru asa ceva din păcate. Cel mai eficient este alprazolam, dar pentru o perioada de o luna de zile.

Am încercat odată într-o situație horror și îți pot spune ca m-a salvat. Dar imediat după ce nu am mai luat episoadele anxioase au revenit.