| Sufletel92 a întrebat:

Si-a facut cineva rinoplastie? Cum e? Cat costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| T a răspuns:

Cunosc pe cineva care a facut. Operatia este grea in sine, cam 4 ore dureaza, dar recuperarea post operatorie e f grea. Devii f sensibila la nas, il simti amortit, te lovesti cu orice, chiar cu breteaua de la poseta, parca nu iti mai poti controla miscarile, nu te mai poti imbraca cu bluze trase peste cap, doar cu nasturi, fermoar in fata, nu poti manca bine, pentru ca te lovesti.Nu poti bea decat cu paiul, din sticla sau pahar, exclus! Si unii acuza si dupa ani dureri si sensibilitati.Vei avea o fata tumefiata vreo luna, pe sub ochi vanatai, vei fi bandajata vreo 2 saptamani sau poate mai mult.Ai grija sa te informezi la ce doctor mergi, ca nu toti stiu meserie! Pretul se situeaza intre 800 si 3000 euro.

| Dianatips a răspuns (pentru T):

Ai cam exagerat laughing