| KaanNoah a întrebat:

Si-a mai scos cineva de aici alunitele? Adica le-a eliminat? As vrea si eu, doar ca nu stiu unde se pot face operatii de genul. Oare doar in Bucuresti se poate? Eu sunt din Gorj

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Sonia822 a răspuns:

Daca sunt pete mici negre, neiesite in relief, lasati-le cum sunt, sa nu dereglati ceva, si sa va imbolnaviti. Si sunt si sexy, oriunde si oricate ati avea.
DACA insa sunt dinacelea iesite in relief, utilizati uleiul esential de oregano (life, fares, hofigal, ca sunt plante). Aplicati pe alunita (doar pe alunita) nediluat. In functie de marime, in cel mult o luna se usuca si cade. Se aplica de 2-3 ori pe zi sau cat reusiti. Se va face rosie, apoi neagra, se micsoreaza, se stramba, se usuca la radacina si cade. La spital vi le scoate cu o substanta chimica, ce arde pielea in jur, nu stiti ce efecte vin in timp, incercati metoda naturista.