| Larisamonica a întrebat:

Simt niște înțepături în burta jos, ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai răcit jos. Daca este tocmai jos.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai crampe de la gazele produse de mancare.
Du-te la wc si incaerca sa faci treaba mare, ca sa elimini si gazele si vor trece crampele.

| Catrice a răspuns:

Ești gravida aia e

Răspuns utilizator avertizat
| Darius50boss a răspuns:

Depinde în ce parte de doare

| DonMoldo a răspuns:

Mai mananca si tu.

| ZappyTv69 a răspuns:

Mănâncă.
Te rog.

| MihailoviciS a răspuns:

Am observat ca nu ti-sau acordat niște răspunsuri concrete. Te ajut eu concret!
Uite Larisa, înțepăturile în josul burții pot însemna en lucruri, dar hai sa diagnosticam?
Înainte sa urmezi sfatul pe care ti-loi spune, asigurate ca ai mâncat pana ești saturata, ești hidratata, nu depui mult efort, nu faci întinderi musculare sau alt activități fizice ce creaza extenuare.
Bun, dacă știi ca ai urmat acești pașii, Uite ce îți recomand:
-Bea în fiecare dimineață un suc făcut de tine din sfecla, morcovi și mere. Dacă nu ai storcător de fructe, da-le toate pe razatoare, și compozitia ia-o în mâini și stoarce-o puternic într-un pahar/bol.
-Evita lichidele acide
-Mănâncă mâncare satioasa! Înțepăturile pot fi niște semne disperate ale corpului prin care el își manifesta nevoiela de mâncare. Mănâncă carne de porc, vita sau orice carne mai satioasa. Dacă consumi des mâncare nesănătoasă, OPRESTETE! Mănâncă mâncare sigura și de casa. La mâncare satioasa se încadrează orice tip de bucate românești. Adică sarmale, mici, shaorma, mămăligă, papanași. Teoretic, mâncarea aceasta nu este asa de sănătoasă în cantități extreme, dar pentru tine, sunt extrem de sănătoase.
Dar, dacă ai urmat toți acești pașii, și înțepăturie persista, vizitează un medic de familie. Stai liniștită, ca doctorul nu îți face nimic, doar te consulta și îți spune dacă ești bine sau nu. Noi doctorii nu muscam, om avea noi ace mari și fioroase, dar dacă acele ace nu ar fi existat, cred ca mai bine de trei sferturi din populația lumii era moarta.
Stai calma, totul este bine, nu îți pierde cumpătul, și nu te gândii la ceva grav.
Sper ca te-am ajutat, te susțin!

| Raya2 a răspuns:

Dacă nu-ți trece pana dimineața s-ar putea sa fie infecție urinară