| Yolocaust a întrebat:

Buna ziua am 14 ani si nu stiu de ce ma inteapa muschiul inimii
simt o durere de desupt de inima care ma tine o zii intreaga. de vreo 3 zile tot asa sad. Duminica asta stateam linistit la calculator cand deodata am simtit o durere imensa in zona inimii (muschilor) de abia mai puteam sa respir si de atunci tot ma mai lasa durerea incet dar revenea, Nu chiar asa de tare dar ma sacaie.
Un sfat? Putin Ajutor ce ar trebui sa fac? Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar trebui sa te consulte un medic si sa iti faca o serie de investigatii cat mai repede posibil. Durerea ta poate avea drept cauza o afectiune cardiaca, dar si pulmonara/pleurala. http://www.i-medic.ro/boli/trombembolismul-pulmonar

| ElenaSA a răspuns:

Doar doctorul poate sa-ti spuna ce este. Nu te juca cu...inima. Faci si o electrocardiograma. Sanatate!

| SanXRD a răspuns:

Să nu mai bei energizant, de la el e.Du-te la doctorul cardiolog și se rezolvă, nu evita să le se spui părinților, du-te cât mai repede(cu cât mai repede cu atât mai bine).

| Yolocaust explică (pentru SanXRD):

In ultimu timp nu am prea mai baut energizante dar o sa ma duc la un cardiolog