| anonim_4396 a întrebat:

Vreaun un sfat cat mai serios, de vreo 5 luni ma doare piciorul.In zona incheieturii de sus.Prima data a inceput durerea la fotbal cand sutam mai tare, parca imi sarea piciorul din loc, iar imediat dupa ce sutam timp de aproximativ 30 sec numi puteam misca piciorul. M-am lasat de fotbal vreo 2 luni si nu ma mai durea.Am jucat cam 2 saptamana fara durere, dar dupa aceea tot apare daca ma fortez.Si apropo durerea este la incheietura dintre picior si osul sacral si simt de parca se rupe o maduva.
Rog seriozitate.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| KidDu` a răspuns:

Mmm. si de ce ma rog frumos nu te`ai dus la medic happy? waiting

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand sacrumul nu se articuleaza cu piciorul.
2. nu misca piciorul si mergi la un ortoped daca nu vrei sa o dai in altele si sa se ajunga la operatii.
3.ai o singura maduva.nasol daca se rupe si aia.

avand in vedere ca nu il mai puteai misca vezi sa nu fie o problema cu nervul sau vreo dislocare.
nu te costa nimic sa mergi la doctor la un consult!

| krys2002 a răspuns:

Poate ți s-a dat peste cap piciorul pune pe cineva sa til traga te va durea putin dar dupa aia va fi ok