| anonim_4396 a întrebat:

Simt o usoara apasare uneori putin mai jos de acel de la capatul sternului. Poate fi de la inima?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai jos de stern e deja stomacul. nu prea are treaba cu inima

| Aaaafhshabgy a răspuns (pentru suntserios):

Si mai am si dureri prin zona pieptului gen sub brat dureri si intepaturi pe langa stern dreapta/stanga. Tensiunea mi am luat o toată săptămâna si a fost buna de fiecare data. Apasarea asta usoara nu prea imi dau seama daca e fix la capat sau putin mai jos

| gigite a răspuns:

E de la mancare, sau de la lipsa de miscare fizica a corpului /abdomenului etc.

| Aaaafhshabgy a răspuns (pentru gigite):

Fac sport de performanta, dar am luat o pauza de vreo 2 saptamani din cauza simptomelor pana merg la un control.