| 123456789asdfghjkl a întrebat:

Simt presiune si durere in spatele capului, dar si in frunte si sunt ametita.aceste simptome se intensifica seara si nu pot ajunge la doctor pana luni...mentionez ca am probleme cu anemia aceasta poate fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Daca stii ca ai anemie, atunci in mare parte din cauza asta te doare capul.
Dar cand poti, te-as sfatui sa te duci la medicul tau de familie pentru a te consulta si sa stii sigur daca e de la anemie sau nu.

| AlliumUstum a răspuns:

Pot fi multe. Sinuzita, oboseala, tensiune mica, probleme cu coloana cervicala... Vezi ce ai făcut în zilele astea deosebit de alte dați.

| AlexandruLefter a răspuns:

Dureile tale pot fi cauzate de multiple afectiuni, fie musculare, fie vertebrale. Te sfatuiesc sa consulti medicul de specialitate, preferabil un neurolog sau ORL-ist. https://www.topkineto.ro

| 123456789asdfghjkl explică:

Am am facut nimic deosebit
fata de alte dati si la doctor nu pot ajunge prea curand