| anonim_4396 a întrebat:

Simt un disconfort in zona intima, nu am mancarimi sau alte simptome mi-a trecut menstruatia saptamana asta adica luni si am secretia maronie (stiu ca este normal) dar ma deranjeaza acest disconfort. de la ce poate fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ce fel de discomfort? Scurgerea maronie apare inainte sau dupa ce s-a terminat menstruatia, dar poate si sa fie de la ovulatie (ceea ce pare plauzibil daca ai ciclu scurt). Intr-un scenariu negativ poate fi vorba de o infectie cu transmitere sexuala.
Un articol in care mai gasesti ai alte posibile cauze:
https://www.doc.ro/......z-sau-maro

| adiiiinaXD277 a răspuns (pentru dullcat):

Nu mai am scurgere maronie, a aparut dupa ce mi s-a terminat menstruatia, iar disconfortul il simt de parca m ar irita ceva nu stiu cum sa ti explic o senzatie ciudata.

| Ilovedinero a răspuns:

Nu stiu cum sa iti spun dar nu este normal ca in termen de 7 zile dupa prima zi de mentruatie sa ai secretii maronii. Eventual in cele 7 zile de menstruatie daca dupa 7 zile tie iti curge secretie care are alta culoare decat cea vaginala normala trebuie mers la ginecolog

| adiiiinaXD277 a răspuns (pentru Ilovedinero):

Pai mereu am fost asa, secretia maronie la mine dureaza in jur de 4 zile dupa se regleaza, revine la normal. dar ce nu inteleg este ca simt un disconfort ciudat mai ales dupa urinare