| ancaval a întrebat:

Sora mea (20 de ani) are la ochiul drept miopie, iar la ochiul stâng are cataractă ( fiind operată de 3 ori la acest ochi şi tot nu vede cu el ). Au trecut 10 ani de la operaţie, iar acum vrea să se opereze din nou. La medicii din oraşul meu am auzit păreri diferite, iar alţii nu vroiau să o opereze.

1. S-a operat cineva?
2. Există riscuri? ( să nu reuşească, sau să orbească )
3. Cunoaşte-ţi un medic bun ( din ţară/străinătate ) care rezolvă cazuri complicate?
4. Ce părere aveţi de medicii din Bucureşti? Se merită să mergem până la Bucureşti?

Mulţumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

Programeaza-te la prof. dr. Monica Pop din Bucuresti. Vei gasi raspunsuri la toate intrebarile tale. Dansa este o specialista desavarsita si unul dintre cei mai buni si cunoscuti din tara. Dupa, mai exista si variantele Viena sau Turcia.

http://monicapop.ro/contact-2/

Daca nu reusesti la ea, mai exista un Spital de Oftalmologie Privat in capitala, in care s-a investit foarte mult si e unul dintre cele mai bune si mari din Europa de Sud-Est: http://www.europeeye.ro/. Ei spun ca ar fi cel mai mare. Voi alegeti, la Europe Eye au super aparatura. Dincolo, Monica Pop un doctor foarte bun.

Daca la Bucuresti sau Viena nu reusiti, ultima varianta ar fi Statele Unite (sau Australia care o poate substitui si este in acest domeniu peste Europa).

| ancaval explică (pentru Lawliet14):

Am înţeles. O să încercăm la doamna Monica.
Mulţumesc mult!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a zis cineva de un medic dintr-o tara nordica ce i-a facut injectie in ochi unui batran care nu mai vedea bine.Gratuit,nu i-a luat un ban. Sa nu se opereze iar, e riscant.