| fiera a întrebat:

Sotia mea a avut un tub de drenaj la operatia de cezariana.Cand a fost scos s-a format un cheag de sange care a pornit prin vene si nu este inca localizat. Ce se poate intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Tubul ala de dren a stat in cavitatea abdominala, nu intr-un vas de sange ca sa zici ca a ramas in vena. De unde stii ca a pornit prin vene?

| Zazu a răspuns:

Poate muri,poate avea un ictus, o embolie, o tromboza e.t.c.Trebuie sa faca de urgenta o ecografie Doppler. Medicul nu a recomandat anticoagulante? Cel care a spus ca s-a format un tromb, nu ti-a spus si ce trebuie facut? Daca as fi in locul tau i-as rupe gatul, pentru ca viata femeii tale este pusa in pericol la fiecare secunda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.ghidulpacientului.ro/tromboza-venoasa/pagina3.php
Sper că după ce ai citit, vei merge rapid cu soţia la un consult de specialitate. Este foarte necesară o ultrasonografie clinică. Sănătate!

| Sckipper a răspuns:

Daca ajunge cheagul de sange la inima poate sa iti opreasca circulatia(depinde cat de mare e)te sfatuiesc sa consulti un specialist