| CristianAndreiAlexandru a întrebat:

Soția mea a leșinat, când am ajuns cu ea la spital medicul i-a pus o perfuzie și a trimis-o acasă, a zis ca are scădere de calciu.Azi a vomitat toată ziua și s-a simtit foarte slăbită, de la ce credeți ca s-a simțit așa? Vreau răspunsuri serioase

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Daca ai fost cu ea la urgente asa se intampla, de multe ori vor sa scape de tine daca nu e caz grav, sa manance cat poate fara sa se forteze, multa apa si odihna.

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Exista nenumarate cauze, nu avem de unde sti. Poti sa ii cumperi ceva de la farmacie pentru voma, va avea nevoie. Daca starea de rau persista in urmatoarele zile si apare inclusiv febra ridicata sau altele mai grave, mergeti din nou la medic.

https://www.medlife.ro/......-tratament

| ioana748 a răspuns:

În regim de urgenta se fac niște analize la sânge și se face măcar un EKG.
Poate fi și un atac de panica.
De asemenea o sarcina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate a mâncat ceva prea greu pentru ficat, oua sau ceva ce conține oua.
Câteva zile sa se odihnească și să țină regim.