| anonim_4396 a întrebat:

Sotului meu i au iesit niste bubite rosii pe penis care l mananca, in rest nu are nici un simptom, a folosit 3 saptamani crema lomexin si o pastila diflucan doza unica, nu i au trecut decat mancarimile din a 2 a zi iar bubite sunt asa ca ascunse dar cand opreste tratamentul apare asa ca o pata rosie pe capul penisului, si iarasi dau cu crema, ma puteti ajuta? nu a avut relatii cu alte persoane de 8 ani si bubitele le are de acum o luna, ce pot sa folosesc? e bine daca se spala cu apa calduta si bicarbonat de sodiu? ce tratament poate sa mai urmeze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cel mai indicat ar fi sa iti faci si tu un control si asa se va depista daca ai si tu ceva infectie, daca tratamentul nu da randament, schimbati medicul.
O seara bunahappy

| secretlove2014 a răspuns (pentru caramela):

Eu mi-am facut control nu la un medic ci la doi si mi au spus acelasi lucru ca am vaginita, primult mi a dat ovule macmiror si tantumrosa apoi in timpul tratamentului mi a venit ciclu si am continuat dupa dar ce folos ca nu mi a trecut, iar la al doilea medic mi a dat ovule cervugid si tantumrosa si vad ca tot nimic, o sa ma duc luni sa insist sa mi faca analiza la secretie vaginala pentru ca data trecuta n a vrut

| caramela a răspuns (pentru secretlove2014):

Cu cervugid m-am tratat si eu, cu ceauri de musetel(spalaturi) si fara prostioare..Cautati un medic varstnic.

| secretlove2014 a răspuns (pentru caramela):

Mai am de luat inca tratament 3 zile si nu fac prostioare deloc, tocmai unul tanar mi a dat ovulele cervugid, nu sunt de parere ca daca e batran este si competent, nataraul batran la care am fost in loc sa mi spuna ca am chisturi mi a dat tratament pentru anexita si vaginita idiotul, pana am mers la astalalt tanar si am scos o la capat adica m a lamurit ce am

| secretlove2014 a răspuns (pentru caramela):

Cei tineri sunt mai atenti, te intreaba o gramada de unde a provenit, ce s a intamplat in schimb astia batrani tot sunt grabiti te trimit direct sa te schimbi si nu i intreseaza decat bani nu si durerile noastre!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma gandesc ca s-ar putea sa fie o candidoza genitala!? Dar daca ar fi, ar trebui sa ai si tu, asta in cazul ati avut contact sexual vreodata de la aparitia acelor bubite. Stiu ca este contagioasa si se transmite foarte repede. Incearca sa dai cu clotrimazol crema. Este interesant de stiut daca acele bubite sunt insotie si de niste particule albicioase cum ar fi particulele laptelui imbranzit. Existenta acelor particule ar presupune o secretie uretrala care apare din cauza inflamari uretrei.

| secretlove2014 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are nici o secretie, branzoasa si mie la ginecolog mi a spus ca am vaginita si pentru el mi a dat lomexin dar nu i a trecut

| anonim_4396 explică (pentru secretlove2014):

Incearca antimicoticele, eu zic ca vor da rezultat. Si anume : clotrimazol, miconazol, ketoconazol, nistatin. Si vezi, e bine sa evite umezeala, transpiratie, bai si mai ales firbinti, umiditatea excesiva favorizeaza evolutia afectiunilor micotice si cel mai probabil asta este din moment ce tratamentul indicat nu a dat roade.

| Petruts a răspuns:

Sa mearga sotul dvs.la un urolog sau dermatolog.Nu mai credeti in parerile celor care nu sunt medici. Poate fi o problema banala care se poate rezolva cu un tratament la domiciliu insa MEDICUL va rezolva problema sotului dumneavoastra.Sanatate!

| Petruts a răspuns (pentru Petruts):

Si inca ceva, nu mai folositi tratamente din astea auzite pe la colt de strada pentru ca pot face mai rau.