| AlexStefan1 a întrebat:

Sprancenele mele cresc destul de rapid si m-am saturat sa le pensez ca sa nu se uneasca, ceva sfaturi? Posibil sa fi gresit categoria.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Nu ai ce sa faci.
Cauta pe net creme care incetinesc cresterea firelor de par DAR reprezinta un risc pe care nu merita.
Apoi mai poti scapa de ele cu ajutorul laserului,dar costa mult si nu stiu daca nu reprezinta niciun risc,deci te complici absolut inutil. Mai te dai cu creme si etc si o dai in altele.
Mai bine te pensezi,nu iti ia asa mult, cand te duci dimineata, seara la baie, iei in fiecare zi, firele existente intre sprancene, dureza sub un minut cred.
Stai chill.

| AlexCristi97 a răspuns:

Nu ai nicio alternativa, va trebui sa continui sa te pensezi in cazul in care te deranjeaza.