| nicky a întrebat:

spuneti-mi ce pot sa fac am stari de greata destul de des ma iau dintr-o data si nu-mi revin pana ce nu vomit uneori chiar simt o balonare ca aproape imi taie respiratia. am fost de nenumarate ori la medici internisti si mi s-au pus diferite diagnostice. ultima data mi s-a spus ca am chist splenic si stomacul lenes ca digera foarte greu. ce sa fac pentru ca cel putin o data pe saptamana vomit si de durut nu ma doare nimic uneori am arsuri si in general starea de rau mai ia dintr-o data uneori cu calduri. astept raspuns din partea unui medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu versi de la chistul splenic. Poate sa ai vreo probleme la colecist sau o tulburare de motilitate gastrica. Incearca sa iei Debridat, 4 comprimate pe zi, timp de minim 10 zile. Ar trebui sa te simti mai bine. Daca nu, mergi in alt spital, poate intr-un centru universitar mare sa te vada alt doctor. Simptomatologia ta este nespecifica si este greu sa primesti un diagnostic fara investigatii variate.

1 răspuns:
| Lexi a răspuns:

Daca drii nu te pot ajuta(thumbs down), poate ar trebui sa incerci un nutritionist...Aici, fiind nevoie de analize si avand in vdr ca fix cu asta se ocupa, sunt sigura ca-ti va fi de folos.Bafta!