| IForgotMyNameAgain a întrebat:

De ieri ma doare stomacul, am stari de greata, nu am pofta de mancare, am incercat sa mananc dar am varsat. As putea sa iau ceva ca sa imi treaca, sau ar fi necesar sa consult un medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| pilaf a răspuns:

Diagnosticul pus de utilizatorii TPU este irelevant. Mergi la doctor. Ai putea avea orice, de la tenie, limbrici, la crize de colecist.

| bumtzbumtz a răspuns:

Cel mai indicat, zic eu, ar fi sa te duci la un doctor.

| marY5 a răspuns:

Si eu am avut la fel. Eu am gastrita..si la inceput asa am patit..nu e mare chestie..cu siguranta nu mananci prea des. Sau poate ai mancat ceva ce nu ti-a priit, se mai intampla.

| Aly_Alexandra_1999 a răspuns:

Buna! Ar fi bine sa consulti un medic. S-ar putea sa ai enterocolita sau gastrita. Asa am patit si eu doar ca am fost prea tarziu la medic si am stat internata 1 luna! Ar fi bine sa te duci azi sau maine! Insanatosire grabnica!