| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi niste medicamente care scad tensiunea arteriala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Medicamentele se iau numai la sfatul doctorului si neaparat cu reteta. Mergi la doctorul de familie si-ti va da trimitere la specialist. Specialistul te consulta si-ti da recomandare. Cu ea mergi la medicul de familie si-ti da reteta compensata sau gratuita (depinde cum ai dreptul). Iti recomand si acest articol: http://bit.ly/3cciaZG

| Simpatic a răspuns:

Medicamentele le poate pune in baza unui diagnostic doar medicul de specialitate, in cazul tau medicul cardiolog! Nu se ia nimic dupa ureche.

| MihaelaDart a răspuns:

Ceaiul de cretisoara baut de 3 ori pe zi. Desi recomand un drum la medicul cardiolog sa iti prescrie un tratatament.

| Donsavas a răspuns:

Antihipertensive dar nu rezolva cauza ci doar ajuta pe moment.

| Ineys a răspuns:

Uita-te si tu la Dr. House, sigur dai de ceva prin vreun episod. Nu c-ar fi o diferenta daca urmezi un tratament de acolo sau daca iti spunem noi ce sa iei.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Usturoiul!

| Digikey a răspuns:

Trebuie sa-ti schimbi alimentatia.