| bleakk a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce am.Pe lobul urechii,de fapt pe lobul ambelor urechi,mi-a aparut(nu odata la ambii lobi) o umflatura,care de fapt cand o storc iese mereu,cum iese si la un cos.Dar spre deosebire de cos,care dupa ce dezinfectez cu spirt dispare/apare coaja, asta tot este.Si ma deranjeaza,adica as putea sa il las in pace,nu ma doare,nu nimic, doar cand pun degetul se simte si totodata imi vine sa il storc.Ce este asta si cum il pot trata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| stanel97 a răspuns:

Uite, și eu am mai avut coșuri pe lobul urechii și îmi aduc aminte ca erau foarte dureroase, treceau destul de greu. Dacă porți piercing in ureche sa fie de la ala mai ales dacă nu este dintr-un metal prețios. Lasă-l sa coacă calumea și după umbli la el.

| Negru_Rodica_1999 a răspuns:

Si eu am avut si mea trecut printrun remediu de ex. pune gheata si temperatura se da inapoi si dispare fara nici o durere si