| denysa1993 a întrebat:

Spuneti-mi si mie mancare gatita ce pot sa mananc de fapt sa numai fiu deranjata la stomac ...plec la mare astazi si am si niste dureri oribile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Supa de morcovi, pasata. Paine prajita cu branza de vaci si sare. Ceai de menta si apa minerala.

| denysa1993 explică (pentru Empathizer):

Am mancat niste branza topita mai devreme nu mi-am dat seama e de rau?laughingmersi de raspuns

| Empathizer a răspuns (pentru denysa1993):

Branza topita e grasa si nu e buna la diaree. Acum, daca ai mancat-o, sa-ti fie de bine, n-ai ce sa mai faci. Ai grija ce mananci in continuare. Cea mai importanta e hidratarea. Ceaiul de menta si apa minerala raman de baza in urmatoarele cateva zile.

3 răspunsuri:
| bogenica a răspuns:

Orez, BANANE ca sa te lege la stomac, si uscaturi: sticksuri, grisine, covrigei. big grin