| AvalohAlyn a întrebat:

Spuneti-mi si mie tehnici de relaxare si moduri de relaxare.Ce sa fac sa imi relaxez corpul si mintea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Meditarea. Eu reusesc imaginandu-mi ca partile corpului devin treptat de plumb (sa nu neglijezi ochii, trebuie sa ti-i imaginezi ca devin foarte grei). Apoi iti imaginezi ca cu fiecare respiratie devi tot mai relaxat.
O stare de transa(stiu ca iti pl\c big grin) o poti obtine din starea de relaxare, imaginandu-ti ca cu fiecare expiratie cazi tot mai jos(nu te imaginezi din exterior, ci ca si cum ai simti cum cazi). Inspiri profund incercand sa fi atent cu corpul tau (sa fii atent daca simti ceva) si cu fiecare expiratie cazi tot mai jos. (iti poti imagina profunzimea subconstientului tau)

1 răspuns:
| giony54 a răspuns:

Intra pe YouTube si gasesti sute de tehnici de relaxare.Eu iti recomand pe Andrea Filip cu metodele ei.