| AnnyJonathann a întrebat:

Spuneti-mi va rog cum incepe ciclul sa fiu pregatita va rog?(dau funda)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LoL a răspuns:

Pai depinde...nu la toate fetele ela fel!
poti avea crampe in partea de jos sau scurgeri vaginale albicioase care se fac din ce in ce mai inchise la culoare(ele anunta venirea ciclului)
menstruatia poate tine de la 2 la 8 zile.in orice caz trebuie sa ai mereu in geanta un absorbant.

5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Uite un articol in care poti afla toate detalii despre menstruatie http://www.i-medic.ro/sanatate-feminina/menstruatia/ce-este-menstruatia

| Madalina_7862 a răspuns:

Trebuie sa fie o pata rosie pe chiloti. daca ai trebuie sa pregatesti tampoane. funda? pls

| AnnyJonathann explică (pentru Madalina_7862):

Mrs pentru raspuns itidau funda tie daca nu mai vin raspunsuri\

| Portocalovinsky a răspuns:

Nu trebuie sa iti spunem noi.
Va trebui sa astepti.
In cazul in care iti vine, intreab-o pe mama ta si vei afla mai multe.
Pa-pahappy.

| AnnyJonathann explică (pentru Portocalovinsky):

Mersi dar eu tot asa voi rasp. la intrebare tale este un raspuns nefolositor