| navinia a întrebat:

FETELOR... va rog din toata inima sa imi spuneti cum imi va incepe ciclul! am dureri de burta si doctorul a spus ca imi vine ciclul! va rog dati-mi idei de a ma pregati(spuneti-mi ce e ciclul si dati-mi niste pastile casa nu ma doara burta) dau funda! va roggggg! :*

Răspuns Câştigător
| Daydream a răspuns:

Important este sa ai un absorbant mereu pe tine! Ciclu iti poate veni oricand, de exemplu mie mi-a venit fix cand am iesit din masina si m-am dus spre scoala. Daca ai protectie cat se poate de mare nu se intampla nimic. Burta o sa te tot doara pe perioada ciclului si inainte sa-ti vina cu o zi. Poti sa iei Espumisan pentru durerile de burta, la mine functioneaza mereu! Si nu te stresa, nu doare de loc, o sa simti doar ca faci pe tine! Bafta oricum! Funda?

4 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Oho,durerile intodeauna vor fi.Nu scapi de ele, pe fiecare luna sunt din ce in ce mai dureroase.De preferabil ia un nospa, dar nu te va ajuta foarte mult. Obisnuieste-te cu asta.
Si foloseste absorbante.

| svartirhimnar a răspuns:

Îţi trebuie pregătire pentru ciclu, serios? Ia-ţi frate nişte absorbante, ce naiba. Durerile nu trec aşa repede, trebuie să înduri.

| navinia explică (pentru svartirhimnar):

Am absorbante, dar am intrebat si ce pastile sa iau ai uitat? :p de ce crezi ca vei primi funda cu acest raspuns?

| motan444 a răspuns:

Fetele vad a nu ti-au raspuns uite aici ceva care iti poate folosi
http://www.calmens.ro/menstruatia.php