| pisikutza20 a întrebat:

Salutic fetelor, ajutati-ma si spuneti-mi ce poate fi, eu tot timpul pe data de 1 mi se incepe ciclul menstrual dar acum este 10 si inca nu mi sa inceput, ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| Zady a răspuns:

Nu sunt fata dar iti pot spune ca este o simpla dereglare, poti merge la orice ginecolog pentru orice eventualitate care iti va prescrie niste tratamente si iti va rezolva problema. daca ai avut vreun contact sexual neprotejat ar trebui sa iti faci putine griji.desi ar putea fi totul de natura psihologicaeu spun sa stai totusi linistita

6 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Daca nu ti-a "inceput", a intarziat. O dereglare, in cazul in care nu ai facut sex fara sa te fi protejat.

| TąNyą a răspuns:

Posibil să n-ai menstruaţia regulată sau să nu vină luna asta. dacă nu vine o lună nu e o crimă, dar dacă nici luna următoare nu vine vorbeşte cu mama ta să te duci la ginecolog.

Nu te îngrijora se mai întâmplă.

FantaSZy.

| :X pinky love you :X a răspuns:

Hai ca-ti mai dau eu big grin E o dereglare cunosc persoane care nu au avut si 2 luni la rand si nu au nimic, mie aproape in fiecare luna imi vine cu o saptamana mai devreme, si sunt virgina si eu. mi-a venit si de 2 ori pe luna...si nu-mi fac griji am fost la medic si a spus ca e la inceput si e absolut normal. Nu-ti fa griji degeaba ca nu e nimic grav :* daca vrei tu sa fii sigura de ce-ti spun du-te la un medic dar nu cred ca e nimic big grin. Eventual vorbeste cu mama ta happy

| pisikutza20 explică:

Nam avut relatii sexuale, sunt virgina

| pisikutza20 explică:

Deci sa nu-mi fac griji, va multumesc dar mai vreau raspunsuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O dereglare