| sunshine19680925 a întrebat:

Stare foarte usoara de greata si "bolboroseli" in burta care dispar daca mananc si reapar in scurt timp. Am incercat sa am contact sexual acum 16 zile, dar nu a fost finalizat(ma durea prea tare la introducerea penisului in vagin, fiind virgina), a fost folosit prezervativ. In caz ca este vorba, prin absurd, de o sarcina, pot aparea simptome atat de repede? Nu am avut nici pofte, sanii nu mi s-au schimbat deloc, in schimb la ora 23 deja imi este somn, lucru ciudatel pentru. mine. Greturile si "bolboroselile" respective le am de cand deschid ochii dimineata si pana adorm, si sunt de 2 zile. Plus astazi dimineata, pana in ora 14 aprox. am simtit niste intepaturi usoare in partea stanga a abdomenului. Poate totusi fi vorba de o sarcina, sau este totul in imaginatia mea/alta cauza. Am o groaza in mine de cateva zile bune. Pur si simplu nu ma pot gandi la alt ceva. Sunt trumatizata, speriata foarte foarte rau. Chiar nu este timpul pentru un bebe. Ce credeti, e sarcina? Fundita + Vot! P.S.: nu am ciclu regulat, dar imi vine mereu in prima saptamana din luna, desi am calculat pe internet, si dupa spusele lor trebuie sa imi vine pe 30aug. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Daca ati facu-to cum trebuie nu ar trebui sa ai prb -Nu trebuie sa te agiti asa...e posibil ca tu singura sa iti creezi acele stari...dar ele dau mai mult de o prb gastrica nu de natura sexuala asa ca mergi la spital e posibil sa ai o gastrita mai nesimtita. Funda?:-D?

8 răspunsuri:
| LineGuide a răspuns:

Fa-ti un control la un medic specialist, pentru ca semnele astea nu apar la oamenii sanatosi.
Mult noroc!

| wawe a răspuns:

Trebuie sa mergi la doctor, dar nu la ginecolog, problema e la stomac.

| NickName10 a răspuns:

Problema ta nu e legata de "bolboroseli"! E mult mai grava...
Faptele de acum, care vor afecta familia mai tarziu...

În familie, spre exemplu, dacă în primele luni "dragostea" este cea care ţine totul "în priză", mai târziu, entuziasmul familiei şi al relaţiei va trebui să se susţină pe ceva, nu va putea sta în aer. Ineditul iubirii se temperează şi va mai căuta şi altceva decât ceea ce a devenit "obişnuit".

Acest altceva va fi pentru tot restul relaţiei – o anumită EXIGENŢĂ în privinţa celuilalt: dacă te mai iubeşte, dacă îţi este fidel, dacă iubirea mai este ca la început, dacă ai intrat sau nu într-o,, concurenţă" in inima lui cu altă persoană, din prezent sau din trecut(!) (cu amintirilor "profunde" şi "trofeele" trecutului); Acest lucru va duce la afectări profunde ale psihicului celor doi dacă aşteptările le vor fi înşelate.

| Alexbest600 a răspuns:

Buna eu sunt baiat...dar am avut acelesi simptome greturi borboloseli si intepaturi in parte stanga a abdomenului m-am dus la doctor si mi s-a spus ca am probleme cu intestinul gros...Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Te-ai protejat macar cand ai facut sex?
Nu cred!
Mergi la medic pentru niste investigatii multiple.
Te pup!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai făcut psihoză!
NU este nicio sarcină.
Câți ani ai?
Pa, pa.

| MikeSecret a răspuns:

Toate femeile cand sunt lovite in pasarica se zvarcolesc pe jos de durere. Cine nu stie sa incerce si sa loveasca pe una in ovare sau in pasarica

| sunshine19680925 explică (pentru MikeSecret):

Ce-i cu tine, vere?