| Kary_5797 a întrebat:

Am mancat mai multe zile lapte cu cereale din grau si am cam exagerat cu portia de cereale, am mancat paine,pizza, porumb si in ultimul timp am inceput sa am gaze. Ce sa fac ca sa scap cat mai repede de aceste gaze? Am uneori mici bolboroseli in partea inferioara a abdomenului si uneori simt niste intepaturi de o parte si de alta(banuiesc ca ma inteapa ovarele).Ce as putea face? Mentionez ca am ciclu neregulat si am 14 ani. Niciun alt simptom in plus

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa nu mai mananci asa de mult si atat de multe. Laptele nu merge bine cu orice. Ar trebui sa te abtii cateva zile de la a manca mult si prost ..sa spun asa. Incearca sa eviti porumbul daca bei lapte si mancanci pizza sau invers! Gandeste-te si la stomacelul tau! Da? Mult noroc! :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sunt niste remedii aici,
http://healthy.kudika.ro/......onare.html
Te pup!

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Renunta total la ce ai mancat pana acuma si consuma fructe, legume si supe.totul o sa revia la normal.

| imyourdestiny2 a răspuns:

In primul rand, afla si tu ce sunt aia carbohidrati.In al doilea, consumul excesiv duce la gaze, oboseala etc.Trebuie sa mananci diversificat.Ciclul neregulat nu e o mare problema la varsta ta, dar poti sa il reglezi cu o alimentatie echilibrata.